Posted on

Hormonok: Kérdezze meg a kezelőorvosát, gyógyszerészét…

Az utóbbi évtizedekben sajnos egyre több embernél fordulnak elő a hormon- és neurotranszmitter-rendszert érintő betegségek és azok következményei. Pajzsmirigy-kortizol-melatonin problémák, ösztrogén dominancia, alacsony tesztoszteron, inzulin rezisztencia, leptin-rezisztencia, cukorbetegség, mentális betegségek stb.

Ha ilyen gyorsan terjedenek ezek az anyagcsere betegségek, az nem magyarázható pusztán a genetikával. Az epigenetika már inkább egy használható eszköz a jelenség leírására. Valami megváltozott a környezetben, amire így reagálnak az emberek. Sokan ilyenkor az egészségtelen étrendre, kevés mozgásra, vitaminhiányra, hirtelen jött hormonhiányra gondolnak… Ezeknek is van benne szerepe, de létezik egy teljesen elhanyagolt, nagyon is fontos környezeti faktor…

A hormonokról vannak új felfedezések és szerintem erről még nagyon sokan nem hallottak. Elég csak a leptin hormonról említést tenni, ami az energiaháztartásért, cirkadián ritmusért, a többi hormon napszaki ingadozásáért felel.

Továbbá érdemes tudni egy egyszerű biofizikai összefüggésről is!

A hormonjaink, neurotranszmitterjeink, DNS-ünk, aminosavaink és a belőlük felépülő fehérjéink is tartalmaznak un. gyűrűs, aromás szerkezeti részeket. A gyűrűs molekulák fizikai-kémiai tulajdonsága, hogy delokalizált elektronfelhőik vannak és ezek képesek bizonyos frekvenciájú fényeket elnyelni (és gerjesztődni), átalakítani, kisugározni. Mindezt az UV-C-től a látható fény tartományain keresztül az infravörösig sokféle frekvencián. Tulajdonképpen így kommunikálnak egymással, szabályozzák az anyagcserefolyamatokat.

Bővebben: lumineszcencia, fluoreszkálás, foszforeszkálás, Jablonski-diagram

A hormonok, neurotranszmitterek a fotonok és elektronok játszóterei!

Mi az az epigenetikus faktor, környezeti tényező, ami megváltozott az utóbbi 120 évben, különösen az elmúlt 1-2 évtizedben?

Nem vagyok orvos, sem gyógyító, csak egy lelkes biomérnök, aki sokat tanul a biofizikáról. A pusztán biokémiás és genetikai szemlélet már rég meghaladott… Talán több időm volt utánajárni a modern biofizikai, kvantumbiológiai felfedezéseknek, mint azoknak, akik sokat dolgoznak a frontvonalon a betegek megmentésével. Úgy látom, hogy még mindig sokan nem értesültek a fenti tudományos eredményekről. Remélem ez változik hamarosan és összeáll a kép midenkinél!

Kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét, mit tud a biomolekulák és a fotonok, elektronok kölcsönhatásairól, a mitokondriumokról és a cirkadián ritmusról…

Hivatkozások

John Hands: Cosmosapiens

Robert O. Becker: The body electric

Gerald Pollack: The fourth phase of water

Jim Al Khalili: Life on the edge

Nick Lane: The vital question

Nick Lane: Power, Sex, Suicide

Roland van Wijk: Light in shaping life – Biophotons in Biology and Medicine

Jack Kruse: Epi-paleo RX

John Ott – Health and light

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4884208/

https://www.biotek.com/resources/application-notes/peptide-and-amino-acid-quantification-using-uv-fluorescence-in-synergy-ht-multi-mode-microplate-reader/

https://info.gbiosciences.com/blog/why-does-tyrosine-and-tryptophan-have-effect-in-protein-determination-and-to-what-degree

jackkruse.com